Credo Solingen

Historie – Inovační přesnost od roku 1924

historie

credo Solingen Logo

Společnost Credo Solingen založil 1. ledna 1924 Gustav Kracht s malým týmem po boku. Šlo o odvážné rozhodnutí, protože to bylo období po 1. světové válce. V každém případě se vzdal svého solidního místa a podstoupil riziko samostatného podnikání.

Gustav Kracht, který se narodil 28. února 1877 v Rémách ve Vestfálsku, byl vždy úzce spjat s výrobou příborů v Solingenu. Byl filozofem a vášnivým badatelem. Ještě dnes můžete najít jeho vynálezy v mnoha domácnostech. Již v roce 1912 byl jeho otvírák na konzervy s ozubeným kolem – spíše známý jako pákový otvírák na konzervy – patentován. Během let si nechal patentovat několik svých kráječů kukuřice.

Během prvních let společnost Credo Solingen vyráběla především louskáčky na ořechy, jiné kuchyňské nástroje a kráječe kukuřice, později se stále rostoucí společnost specializovala na výrobu otvíráků na konzervy a více kráječů kukuřice. Již v té době odborné kruhy oceňovaly její neustálé zlepšování a nové modely.

Ve společnosti Credo Solingen od začátku pracoval syn Gustava Krachta, Erich. Otec a syn – podporovatel myšlenky nejvyšší kvality – společně zavedli tak přísné kontroly, že jsou důležité ještě dnes.

V roce 1950 vstoupila do společnosti třetí generace, a to s vnukem Gertem Krachtem. Ten modernizoval podnik a rozšířil klientelu také na zahraniční trhy. V roce 1960 převzal vedení.

V roce 1970 začala jeho sestra Erica Gilhaus, rozená Kracht, pracovat v Credo Solingenu jako limitovaný partner a její manžel Heinz Gilhaus se stal technickým ředitelem. O rok později Erich Kracht zemřel. Společnost byla předána jeho dětem, Erice a Gertovi. Vedení převzal Gert Kracht. V roce 1990 vstoupila do společnosti jeho dcera Gabriele, a to z důvodu Gertovy nemoci. Od smrti Gerta v roce 1991 je Gabriele, průmyslová obchodnice s diplomem z ekonomie, ředitelkou společnosti Credo Solingen.

 

,,Credo Solingen dodává kvalitu na základě zkušeností již od roku 1924.“